W roku 2012, po rewitalizacji zabytkowej szkoły w Wartosławiu, powstał trzygwiazdkowy obiekt hotelowo-konferencyjny. Dziś Hotel Wartosław to miejsce, w którym nasza Fundacja ma swoją główną siedzibę. Tutaj rodzą się nasze kolejne pomysły i stąd czerpiemy energię do ich realizacji.
W ostatnim czasie nadwarciański krajobraz ożywiły pływające domy, wykonane w innowacyjnych technologiach. Ich nowoczesne wnętrza mieszkalne oferują o wiele więcej komfortu, niż tradycyjne, ciasne kajuty, a silniki umożliwiają nieskrępowane przemieszczanie się po rzece i cumowanie w dowolnym miejscu. Chcemy popularyzować tę formę aktywnego wypoczynku na wodzie.
Już wkrótce Hotel Wartosław powiększy się o dużą salę konferencyjno-bankietową. Z tej infrastruktury będziemy korzystać, organizując przyszłe eventy.
Jednocześnie też nabiera kształtów projekt nowego obiektu w formie tradycyjnej, drewnianej architektury buddyjskiej. Wybraliśmy tak oryginalną, choć obcą bryłę, aby podkreślić uniwersalność tego, co znajdzie miejsce w środku: centrum medytacji i dialogu między kulturami i religiami – dialogu prowadzonego w duchu tolerancji i poszanowania dla odmienności.
Chcemy pomóc w kształtowaniu nowej, przyjaznej mieszkańcom i gościom przestrzeni Wartosławia, podkreślającej zarazem walory krajobrazowe wsi. W nadwarciańskiej scenerii planujemy budowę przystani jachtowej, która miałaby przyciągnąć miłośników turystyki rzecznej, łaknących kontaktu z nadwarciańską przyrodą i zabytkami,
Planujemy zorganizowanie dorocznych „Festiwalu Trzech Kultur” – multidyscyplinarnych spotkań twórców z różnych regionów Polski i innych krajów, którzy odwołują się do wielokulturowej tradycji Wielkopolski.
Pragniemy wreszcie roztoczyć mecenat nad lokalnymi artystami, rzemieślnikami, ale również producentami żywności, których praca, talent i pasja przyczyniają się do unikalności tradycji naszego regionu oraz stanowią o jego bogatym niematerialnym dziedzictwie kulturowym.